Θέμα: Για όσους θέλουν να φύγουν από την πόλη…

Ημερομηνία: 2013-07-06

Από: Αννιτα Ντιωνια

Θέμα: Μια νεα αρχη

Καπως ετσι ξεκιναμε ολοι!το καλο με σας ειναι οτι εχετε τους συ τροφους σαςγια στηριγμα!Εμενα την ιδεα γι την επιστροφη στη φυση μου την εδωσε ο προπονητης μου βλεποντας οτι προσπαθουσα να επιβιωσω ολο οναχη μεσα στην πολη με 2 παιδια εν μεσω κρισεως με μια πενιχρη διατροφη!μετακομησα λοιπον απο το νοικιασμενο σπιιτι του κεντρου Ε ενα αλλο παλι νοικιασμενο στα περιχωρα αλλαμε αρκετα τσουχτερο ενοικιο
Τηνπρωτη χρονια αγορασα κοτες απο τη γεωργικη σχολη Αλλα οι περισσοτερες μου ψοφησανε γιατινειχα αγνοια στο πως ν τις φροντισωΕτσι εμεινα με 3 κοτες και 2 κοκκορια εβαλα και μπαξε αλλα ενω ητανε σεΠεριοδο συγκομιδης Επιασε ενας δυνατος αερας που τα εριξε ολα κατω Ετσι σιγα σιγα με το σκληρο τροπο και μαθαινοντας απο ταλαθη μου τη δευτερη χρονια εβαλα τα καλαμια γι τα φυτα ενω εβρεχα το σημειο σταδιακα ωστε να εισχωρησει βαθεια το στηριγμα,τωρα ο μπαξες μου δεν εχει αναγκη απο αερηδες εγω εχω μαθει ρωτωντας και διαβαζοντας πολυ στο ιντερνετ
Αγορασα ξανα κοτες και 2 μικρα κουνελακια απογάλακτισμενα και 10 ορτυκια Τωρα ετοιμαζομαι να φτιαξω τη δικη μου αυτοσχεδια κλωσσομηχανη χωρις να εχω ιδεα απο ηλεκτρολογικα ζητωντας βοηθειΑ απο φιλους Ολη αυτη η δοκιμασια Με εμαθε να εκτιμω και το πιο παραμικρο πραγματακι Στοχος μου ειναι να αγορασωενα μικρο κτημα στα περιχωρα της θεσσαλονικης και σιγα σιγα να στησω εκει μια τροχοβιλα η κατι αναλογο για να συνεχισω σε αλλες βασεις τη ζωη μου γιατι με τα ενοικια δε βγαινει ακρη

Πίσω